Marina - Turistický sprievodca

MARINA - Chorvátsko, Trogir: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Marina je turistická dedinka a malý prístav v blízkosti starého stredodalmatínskeho mesta Trogir (12 km západne), na hlavnej ceste Split-Šibenik.

V Marine sa nachádzalo letné sídlo trogirskych biskupov. Na ostrovčeku, ktorý bol pôvodne na mieste, bola v roku 1500 postavená impozantná veža so zaoblenými oblúkmi na stĺpoch. Časom bola veža spojená s pevninou a bola rekonštruovaná reprodukujúc pôvodný vzhľad. Okrem tejto mestskej veže je možné navštíviť goticko-renesančný kostol Sv. Ivana a gotický kostolík Sv. Luke.

Pobrežie rovnako zvaného zálivu je posiate rodinnými domami. Pláže sú piesočnaté a oblázkové, vhodné pre detské hry a rodinnú dovolenku, zatiaľ čo borovice a olivovníky vytvárajú prírodný tieň počas najteplejšej časti dňa.

V Marine sa nachádza viacej taverien a reštaurácií, ktoré ponúkajú čerstvú rybu a kvalitné domáce vína. Keďže je zátoka dobre chránená pred všetkými vetrami, Marina je obľúbená pre jachtárov, pre ktorých je k dispozícii 140 miest na viazanie.

Zo športových zariadení odporúčame všetky vodné športy, jachting, potápanie alebo športový rybolov a prenajatým člnom alebo jachtou môžete ísť na výlet alebo preskúmať odľahlé zátoky v tejto oblasti. Zábavné a športové podujatia nájdete, ak navštívite Split, Trogir alebo malebný Primošten. Takisto to platí aj ak chcete okúsiť moderný nočný život: kasína, nočné kluby a diskotéky.

Čakajte prosím!