Krilo Jesenice - Turistický sprievodca

KRILO JESENICE - Chorvátsko, Omis: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Krilo Jesenice, je vzdialené 15 km južne od mesta Split, hlavného mesta strednej Dalmácie. Nachádza sa na časti pobrežia, ktoré je posiate malými, skrytými zátokami a osamelými plážami. Pláže pred penziónmi a domami sú betónové.

Prístav na myse Krilo je veľmi zaujímavý, plný lodí pre ťažbu piesku, ktorá v minulosti zabezpečovala zamestnanie pre ľudí žijúcich na ústí rieky Cetiny a bolo výborne platené.

Nachádza sa tam reštaurácia, pošta a obchody, pre deti je k dispozícii park s vybavením pre hry, takže je to ideálne miesto pre kľudnú rodinnú dovolenku.

Čo sa týka zábavy, máte na výber, keďže sa Krilo Jesenice nachádza na polceste medzi Splitom a Omišom, to isté platí aj pre športové a rekreačné zariadenia.

Pre tých, ktorých zaujíma história kultúry, sú v blízkosti zaujímavé lokality z minulosti a kultúry tejto oblasti. Ak ste dobrodružný typ, vyskúšajte rafting na rieke Cetine alebo výstup po kaňone Cetiny.

Čakajte prosím!