Jezera - Turistický sprievodca

JEZERA - Ostrov Murter, Chorvátsko : Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Jezera sú rybárske mestečko na ostrove Murter, vzdialené sú 3 km od mosta v Tisne. Dedinka je pomenovaná po malých jazerách, ktoré vznikajú počas jesene a v zime následkom dažďov, ktoré sa vlievajú do množstva krasových dolín. Medzitým už s prvými jarnými slnečnými paprskami sa jazerá vyparia. Nie je známe, kedy bola dedinka založená, ale predpokladá sa, že dobre chránená zátoka, v ktorej sa Jezera nachádzajú, pritiahla prvé obyvateľstvo začiatkom 13. storočia. Na mieste, kde sa v minulosti nachádzal starý kostol z roku 1720, je postavený kostol Panny Márie Zdravia.

Chudobná pôda prinútila okolo 800 obyvateľov tohto kraja hľadať svoju existenciu v mori. Obyvatelia Jezera sú dnes výborní rybári a námorníci, avšak dokážu skrotiť aj polia. Okrem tradičných povolaní sú poľnohospodármi, vinohradníkmi, pestovateľmi olív a rybári. Jezera sú veľkým turistickým potenciálom. 500 lôžok v privátnom ubytovaní, apartmánové dedinky s 320 lôžkami a taktiež autokemp vysokej kategórie, nachádzajúci sa medzi storočnými olivovníkmi a borovicovým lesom, uspokojí turistov rôznych požiadaviek. V prírodne chránenom prístave je marína s 250 miestami, otvorená počas celého roka.

Jezera ponúkajú hojnosť slnka, čisté more a zátoku s prekrásnou plážou, čo sú predpoklady pre pokojnú a príjemnú dovolenku. Milovníci rybích špecialít si budú v tejto dedinke naozaj užívať, lebo čerstvá ryba je tu časť každodenného jedálnička. Jezera sú jedným z východiskových miest plavby na Kornati. Ponukou domácich výrobkov, domácou kuchyňou, hlavne rybími špecialitami a všetkými podmienkami pre pokojnú dovolenku, Jezera uspokoja aj najnáročnejších hostí. Dokonca ešte aj viac než len to, pretože faktom je, že hostia sa na toto miesto vracajú aj v budúcich sezónach.

Čakajte prosím!