Drašnice - Turistický sprievodca

DRAŠNICE - Makarska Riviéra ,Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Drašnice sú miesto na Makarskej rivére, vzdialené 3 km južne od Podgory. Miesto sa nachádza na hlavnej ceste Split-Dubrovník. Drašnice sú typickým dalmatínskym miestom s mnohými malebnými kamennými domčekmi v osobitom stredozemnom prostredí borovicových lesov a krištáľovo modrého mora.

Závan minulosti nájdeme na cintoríne so stredovekými hrobkami a s barokovým kostolom z roku 1745 (zničený pri zemetrasení v roku 1794, obnovený a opäť zničený). Kostol charakterizujú stredoveké hrobky. Nad dedinou je gotický kostol sv. Stjepana (sv. Štefana), hostiteľa rímskeho nápisu z 2. storočia a druhého nápisu z roku 1446, ktorý spomína vojvodu Stjepana.

Drašnice sú čiastočne pokryté borovicovým lesom a malé kamienkové pláže sa tiahnu cez celé miesto. Ekonómia je tu založená na poľnohospodárstve, vinohradníctve a rybárstve. Jachty a člny môžu kotviť na 25 m dlhom móle.

Čakajte prosím!