Crikvenica - Turistický sprievodca

CRIKVENICA - Chorvátsko, Crikvenica: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Crikvenica sa nachádza v Kvarnerskom zálive Jadranského mora, vzdialená je 33 km od Rijeky. Celé mesto je v skutočnosti riviéra s radom spojených turistických letovísk. Názov dostalo po kostole (crkva) Pavlínskeho kláštora na ústí riečky Dubračine. S veľmi priaznivými klimatickými podmienkami, čistým vzduchom bez škodlivých alergénov, smogu alebo priemyselného prachu je Crikvenica významným turistickým cieľom a miestom s turistickou tradíciou, starou viac ako sto rokov. Crikvenica je jednou z mála destinácií, za ktoré možno povedať, že tu nechýba zábava, kde sú bary na preplnenej promenáde otvorené až do neskorých nočných hodín. Mestská piesočnatá pláž je jednou z najlepšie upravených na Jadrane a niekoľko rokov je ocenená Modrou vlajkou. Počas pobytu v Crikvenici nezabudnite navštíviť akvárium a takisto aj miestne predajne originálnych suvenírov.
Crikvenica je bohatá na športové zariadenia na súši a na mori, špeciálne zariadenia pre deti a celý rad súťaží, čím poteší mnohých priaznivcov zdravého životného štýlu a aktívnej dovolenky. Hotely a apartmány ponúkajú tradíciu, skúsenosti a príjemný personál a všetko, čo potrebujete pre perfektnú dovolenku.

Čakajte prosím!