Bibinje - Turistický sprievodca

BIBINJE - Chorvátsko, Zadar: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Bibinje je dedina a prístav v severnej Dalmácii, vzdialená 6 km juhovýchodne od Zadaru. Hospodárstve je založené na poľnohospodárstve, pestovaní olív, ovocia a rybárstve. Prístav je vystavený všetkým vetrom a preto je tu vlnolam, ktorý sa končí mólom. Oproti nemu je prístav pre člny.
 
Bibinje sa prvýkrát spomína pod názvom Bibanum v 13. Storočí. Farský kostol sv. Roka je postavený na mieste staršieho kostola v roku 1673. Rovnako sú v mieste Banska punta nájdené pozostatky antickej kultúry (rímsky akvadukt, ktorý sa tiahne od Vranského jazera do Zadaru) a na myse Pulja pozostatky kostola sv. Ivana z roku 1376. Komplex zrúcanín jedného stredovekého opevnenia je známy pod názvom Babin Dub a takisto sa nachádza v Bibinje. Toto miesto Vám ponúka krásne pláže a príjemné borovicové lesy, ktoré Vám ponúkajú perfektné útočisko počas najteplejších letných dní a prekrásne olivové a ovocné sady.

Čakajte prosím!