Sukošan - Turistický sprievodca

SUKOŠAN - Chorvátsko, Zadar: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Sukošan je mestečko a malý prístav v priestrannej zátoke (prístav Sukošan), vzdialený 11 km juhovýchodne od Zadaru, na pol ceste medzi Bibinje a Biogradom. Obyvateľstvo sa zaoberá predovšetkým poľnohospodárstvom, vinohradníctvom, pestovaním olív a ovocia a takisto cestovným ruchom.
Sukošan uctieva staré tradície, ako je oslava Sv. Kasijana, patróna mesta Sukošan (13. august). Farský kostol Sv. Kasijana, pravdepodobne postavený v 11. storočí (pozostatky motívu prútia – čipkovej ozdoby), svoj dnešný vzhľad získal v 17. storočí. Takisto sú tu zaujímavé pozostatky letnej vily zadarského arcibiskupa na ostrovčeku v zálive a pozostatky stredovekého opevnenia z 15. storočia, ktoré bolo postavané bribírskymi vojvodami na myse Bribirčina. Stredoveká kaplnka sa nachádza na ceste do Sukošanu, vzdialená je 3,5 km severovýchodne od mestečka.
Mestečko má niekoľko piesočnatých pláží, pretože sa Sukošan nachádza v plytkej chránenej zátoke. Môžete si tu vychutnávať príjemné prechádzky cez úzke tradičné uličky, pekný borovicový les a ovocné sady. Vďaka mnohým reštauráciám a tavernám je Sukošan mestečkom výborného vína a priateľských ľudí.
Sukošanská marina, Zlatý prístav, v blízkosti Sukošana, je jednou z najvyhľadávanejších na Jadrane. Má 1200 miest na viazanie pre jachty v mori a 600 miest na suchu, 200 z toho je zastrešených. Marina je otvorená počas celého roku. Počas Karnevalovej sezóny, „luzari“, masky typické pre Sukošan, predstavujú špeciálnu atrakciu. Sukošanské noci v srdci sezóny Vám ponúkajú naozaj dobrú zábavu. Miesto je ideálne pre všetkých, ktorí chcú mať priamy dotyk s prírodou v kombinácii so športovo-rekreačnými zariadeniami.

Čakajte prosím!